ÜNİVERSİTELİLERİN BULUŞMA ADRESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜNİVERSİTELİLERİN BULUŞMA ADRESİ

ÜNİVERSİTE VE ÜNİVERSİTE ADAYLARININ BULUŞMA ADRESİ UNİBUL

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

YazarMesaj
awes

awes

Rep Gücü : 266
Rep Puanı : 0

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Empty
MesajKonu: Ondokuz Mayıs Üniversitesi   Ondokuz Mayıs Üniversitesi EmptySalı Ağus. 21, 2012 12:54 pm

Tel : 0362 457 58 70
Faks: 0362 457 60 91

1975 yılında Samsun'da kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi her geçen gün gelişip büyüyen üniversitelerimizden. Halen 14 fakülte, 20 yüksek okul ve 4 enstitüde eğitim öğretim sürdürülüyor. Üniversitenin Samsun dışında, Amasya, Ordu, Sinop illeri ile Bafra, Kafak Havza, Merzifon, ve Boyabat ilçelerinde de eğitim öğretim yapıyor.

Öğrenim dili Türkçe olan üniversitenin eğitim fakültesinde Almanca ve İngilizce öğretmenliklerinde bir yıl süreli Almanca ve İngilizce hazırlık programları uygulanıyor. Diş hekimliği ve tıp fakültelerinde de İngilizce destekli eğitim veriliyor.

Üniversitenin fakülte ve yüksekokullarında bulunan 14 kütüphanede 146 bin 950 kitap ve benzeri materyal bulunuyor. Bilgisayar sayısı ise 700. Üniversitede öğrencilerin Türk sanat ve Türk halk müziği korolarına, orkestralara ve tiyatro çalışmalarına katılma olanakları var.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri 5 kapalı spor salonu, 3 futbol sahası, 4 tenis kortu, olimpik yüzme havuzunda spor yapma olanağına sahip.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gazi Üniversitesi
» Karadenik Teknik Üniversitesi Üniversitesi
» Ege Üniversitesi
» Ege Üniversitesi
» Ata Üniversitesi