ÜNİVERSİTELİLERİN BULUŞMA ADRESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜNİVERSİTELİLERİN BULUŞMA ADRESİ

ÜNİVERSİTE VE ÜNİVERSİTE ADAYLARININ BULUŞMA ADRESİ UNİBUL

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fırat Üniversitesi

2 posters
YazarMesaj
awes

awes

Rep Gücü : 266
Rep Puanı : 0

Fırat Üniversitesi Empty
MesajKonu: Fırat Üniversitesi   Fırat Üniversitesi EmptyPtsi Ağus. 20, 2012 6:41 pm

Tel : 0222 239 71 48
Faks: 0222 239 54 00

Elazığ ve ilçelerinde eğitim öğretim hayatına başlayan Fırat Üniversitesi daha sonraları Bilgöl Muş, Tunceli ve Erzincan Kemaliye ilçelerinde de yükseköğretim kurumları açtı. Üniversite yerleşim itibariyle şehrin merkezine çok yakın bir konumda bulunuyor.

Fırat Üniversitesi'nde bilgisayar ve bilgisayar ağlarının gelişmesiyle orantılı olarak bilişim hizmetleri de yaygınlaşmaya başladı. 1987 yılında EARN bağlantısına geçen yedi üniversiteden birisi olan üniversite'nde bugün bilişim hizmetleri yerini klasik yöntemler yerine bilgisayar ağlarına bırakmış durumda. Öğrenci laboratuvarlarında bulunanlar dahil olmak üzere yaklaşık 3 bin adet bilgisayar öğrenci ve personelin kullanımına sunulmuş durumda.

Merkez kampusteki 9 laboratuvar ile diğer il ve ilçelerdeki fakülte ve yüksekokullarda 7 enformatik laboratuvarında 175 tanesi internete bağlı olmak üzere toplam 635 bilgisayar donanımıyla hizmet veriyor. Öğrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalışan üniversitede bir kapalı spor salonu, bir çim saha, iki toprak saha, bir halı saha bir basketbol ve bir voleybol sahası bulunuyor.

Üniversitede badmintondan atletizme, kayaktan masa tenisine kadar pek çok alanda öğrencilere spor imkanı tanıyan klüplerin yanısıra bilim kulüpleri, sağlık kulüpleri, kültür kulüpleri de bulunuyor
captainb
Misafir
Anonymous

Fırat Üniversitesi Empty
MesajKonu: ara beni :d   Fırat Üniversitesi EmptyÇarş. Ağus. 22, 2012 11:23 am

kimsin bilmiyorum siteye yeni kayıt oldum hic bi fikrim yok ama orda okuyorsan bana bilgi werebileceksen
Admin
Admin
Admin

Rep Gücü : 1014
Rep Puanı : 0

Fırat Üniversitesi Empty
MesajKonu: Geri: Fırat Üniversitesi   Fırat Üniversitesi EmptyÇarş. Ağus. 22, 2012 6:39 pm

Arkadaşımız Üniversitelerin iletişim bilgilerini paylaşımı yapmış siz arayıp üniversiteler hakkındasorularınızı bu numaraları arayarak sorabilirisiniz
https://unibul.yetkin-forum.com

Fırat Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ata Üniversitesi
» Balıkesir Üniversitesi
» Karadenik Teknik Üniversitesi Üniversitesi
» Bartın Üniversitesi
» Ege Üniversitesi