ÜNİVERSİTELİLERİN BULUŞMA ADRESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜNİVERSİTELİLERİN BULUŞMA ADRESİ

ÜNİVERSİTE VE ÜNİVERSİTE ADAYLARININ BULUŞMA ADRESİ UNİBUL

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Üniversiteye Yenimi Başladın :) Üniversitede Yaşamınımı Merak Ediyorsun O zaman Tam Yerindesin :)

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Rep Gücü : 1014
Rep Puanı : 0

Üniversiteye  Yenimi  Başladın :) Üniversitede Yaşamınımı  Merak  Ediyorsun  O zaman  Tam Yerindesin :)  Empty
MesajKonu: Üniversiteye Yenimi Başladın :) Üniversitede Yaşamınımı Merak Ediyorsun O zaman Tam Yerindesin :)    Üniversiteye  Yenimi  Başladın :) Üniversitede Yaşamınımı  Merak  Ediyorsun  O zaman  Tam Yerindesin :)  EmptyÇarş. Ağus. 22, 2012 11:14 am

1. okula yakın bir yurt/ev bulun. yoksa okula gitmek zorlaşır, yol büyür gözünüzde, gitmezsiniz. sonra kalırsınız sınıfta, yazık olur.

2. en baştan çok dağıtmamakta fayda var, son yıla geldiğinizde toplaması zor oluyor

3. lise arkadaşlarınızla asla kopmayın.lisedeyken dedikodusunu yaptığınız insanlar bile üniversiteden tanışacağınız çoğu insandan daha insancıldır.

4. hocalarla sakın gereksiz tartışmalara girmeyin. bütünlemelerde kıçnzda patlayabilir. sonra iniş takımlarınız zarar görür

5. burs karşılıksızdır. kredi geri ödemelidir. para öğrenciliği daha güzel kılandır

6. tadını çıkarın oğlum.

her anın değerini bilin.

herkese güvenmeyin.

çok arkadaşınız, az dostunuz olsun.

7. universiteye gidecem kafama göre adamları bulup eve çıkacam alem yapacam hergün diyorsanız bi daha düşünün. kafaya göre adam bulmak adam bulunca uygun ev bulmak onlarıda bulunca alem yapacak parayı bulmak pek mümkün olmuyor. kendinizi şimdiden melemene patatesli yumurtaya alıştırın. ha bide çok fazla hayal perest olmayın sizden önce çok kişi bitirdi fazla bişey olmuyor mezun olsanda bize gelsen diye sıraya geçmiyor şirketler.

9. Eğer erkekseniz nasıl otostop çekilir iyi öğrenin.

10. hayatınızın en güzel yazının tadını çıkarın...bir daha bu kadar rahat bir yaz yaşayamayacaksın çünkü...
ayrıca öss bitti artık rahatladım. üniversite'de yata yata geçerim ohh diye düşünmeyin.

11. hocalarınızla iyi geçinin yavşak olun yağcı olun yalaka olun başka insanların ne dediğine bakmayın (bkz: köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek)

12. imkanınız varsa şehir dışında okuyun,sonra pişman olursunuz..

13. ilk hafta tanıştığınız sınıf arkadaşınızla grup olalım beraber takılalım deyip kendinizi kaptırmayın ilk vize döneminden sonra yüzünüze bakmıcaktır haberiniz olsun.

14. özgür kız triplerine girmeyin.kampüsün soğuğundan, ayazından grip olursun burnun akar, en fazla sümüklü kız olabilirsin. en iyi ihtimalle devamsızlıktan kalırsın zaten. oturun adam gibi, okula gidin.

15. erasmus , work and travel , interrail gibi yurtdışı fırsatlarını kaçırmayın, kovalayın. olabildiğince sosyal olun, festivallere gidin, konserlere gidin. * yani her ne kadar sallamışım dersi ben uyuyorum ya da olum bu sezon çok farklı süper transferler yaptım veyahut şu bölümü de bitiriyim söz galeyanları güzel de olsa bir yere kadar. dışarı çıkın bol bol. iyi eğlenceler.

16. iç anadolu tarafındaysa yerlileriyle muhabbete girmeyin.tutucu bir yer ise ve kızsanız eve çıkmayın ya da çıkarsanız kaşar denilmesine alışın.cemaat yurduna çekmek için bugün kahvaltıya gelsenize,yemek yiyelim sohbet edelim türlü konuşmalardan uzak durun

17. okulu 4 yıllık ise diyeceğim şudur; altıyı aşma beşten şaşma

18. asılacaksanız ilk seneye asılın derim ben. iyi bir ortalama tutturun sonra skorun üstüne yatın, gezin tozun eğlenenin sevişin. siyasete bulaşmayın ben bulaştım bir sonuç elde edemedim, ama heyecan had safhada oldu, yine gelsem daha dengeli bulaşırım ama gene bulaşırım. ama asla ama asla aynı fakülteden kızla çıkmayın, hayatınız onunla geçer ve büyük ihtimal onunla evlenirsiniz(bu iyi bir şeydir de). ben keyifçi adama laf ederim. erasmustur, sokratestir ne b*ktur, ab programlarından yararlanın, dünyayı gezin görün, doğu bloku ülkelerinden kadınlar tanıyın, kızlar siz de takılın işte, en fazla 1 sene uzatın, abartmayın. bitirin işe başlayınca nasılsa size binecekler.

19. eğer avrupa yakasında oturup marmara üniversitesinin göztepe kampüsüne gidecekseniz, taksim'den 112 numaralı otobüse binin, en hızlısı o

20. alkole alışmayın. sonra sınav günü sınava alkolik bir insan modunda girebilirsiniz. sonrasında sınav da size girebilir. bir de aşık olmayın. günü birlik yaşayın. keyfinize bakın.

21. çok karı kız götürürüm, işte üniversite de kızlar teklif ediyor hatta kızlar prezervatiflerini çantalarında taşıyorlar gibi yalanlara inanma bu beklentilerini mümkün olduğunca zamana bırak.

22.eskişehir'de okumayı düşünüyorsan kesinlikle anadolu üniversitesi yunusemre kampüsünde olan bölümleri yaz. iki eylül kampüsü de bir alternatif olarak kenarda dursun, fakat onu ancak son çare olarak düşün.

osmangazi üniversitesinden hiç bir bölüm yazma. hadi yaptın bir eşeklik de yazdın, mühendislik-mimarlık fakültesinden bir bölüm kesinlikle olmasın

23. maddi durumunuz o kadar da kötü değilse öğrenim kredisine başvurmayın. geri ödemesi evlat acısı gibi.

24. varsa bir hobiniz, enstruman çalmak vs. gibi, onunla ilgili kulüplere ya da topluluklara gidin bakarsınız ileride profesyone olarak yaparsınız o hobinizi. bir de azıcık siyasetle ilgili olun apolitik olmayın, dert edinecek daha ciddi konularınız olsun.

25. kayda giderken mal mal kazandım işte havalarında olmayın. ayaklarınız yere bassın çevrenizdekilerin hepsi aynı yeri kazandı bi sakin. (bunlardan karşınıza kesin çıkacak kayıtta)
*mümkünse yanlız gidin

26. ilk günden eve çıkalım diyen sevgi pıtırcığı görünümlü arkadaşlara da aldırış etmeyin

27. mühendislik fakültesi öğrencisiyseniz bizim bölümde hiç kız yok biz abazayiz bizim bölümde bir erkeğe 3 erkek düşüyor tarzı muhabbetler yapmayin.zira biz iibf de her gün seks partisi yapmıyoruz.

28. üniversite sadece akademik bir yer değildir.olabildiğince sosyal olun,hani derlerya çalışacağınız şirkette cv'nize yazarsınız o kursa bu kursa gidin diye.gidin elbet ama arkadaşlık ilişkilerinizin iyi olması,kişileri daha iyi analiz etmenizi sağlari,ekip çalışmasında hat safhada faydalı olur,çalışanlarla aranızın iyi olması o işeyerindeki huzurunuz demektir.

29. türk dili ve edebiyatı kazanan varsa osmanlıca illetine hazırlıklı olun derim. hele el yazmaları yok mu, zordur çok zor. hatta bir tıp öğrencisi arkadaşım bile "sizin bölüm çok zor" dediyse, düşünün artık başınıza gelecekleri.

30. -bulaşıkları yemekten hemen sonra yıkayın.
- lifinizi banyoda bırakmayın.
- her ay gelen paranızın miktarını kimseye söylemeyin.
- ''abi sen ver. evde hesaplaşırız'' telkinine sakın kanmayın.
- arkadaş grubuyla gidilen yerlerde, delikanlılık yapıp hesabın hepsini ödemeye kalkmayın. ödersiniz çünkü. kimse dönüp arkasına bakmaz bile.
- sınavlarda, çalışkan öğrencilerin sağına, soluna, önüne ya da arkasına oturun. acayip faydası oluyor.

31. bilkent'e gelecekler için: ingilizceniz iyiyse hazırlık okuyup yatmayın, sıkılırsınız bir de üstüne hayatınızın bir senesi boşa gider. biraz tatil yapayım diyorsanız irregular başlayın. oryantasyonda gaza gelip elli tane kulübe üye olmayın, bir iki tane gerçekten ilginizi çeken kulübe üye olun ( mt, mec gibi büyük kulüplere üye olup adam akıllı organizasyon tecrübesi+arkadaşlık edinin )

32. lütfen kazanır kazanmaz universiteyi bağrınıza basıp facede gruplarına sayfalarına üye olmayın. birkaç ay sonra hepsini profilinizden kaldırabileceğiniz ihtimalini göz önünde bulundurun.

33. iyi not tutan tipleri tespit edip kanka olun. sınav zamanı herkes fıldır fıldır ders notu ararken sizin altınız kuru olur.

34. öğrenci evi deneyimini mutlaka yaşayın.
kendi ayaklarınızın üzerinde durun.
yemek yapmasını öğrenin.
sigaraya başlamayın.
içkinin dibine vurun.
sporla uğraşın, gezilere katılın, sanatla ilgilenin.
dersler, hayattan daha önemli değildir. bunu unutmayın.

35. - makarna ve yumurtanın tüm yemek olabilme kapasitesini öğren.
- tek kişilik yatağın yarısında yatabilme kabiliyeti kazan.
- yoruma açık dersler için (sosyal dersler)yanlışta olsa her sonuca göre tespit yapabilme esnekliği kazan. keza cevapların hocaya göre doğru ve yanlış olabileceğini göreceksin.

36.hukuk fakültesini kazandıysanız sosyal hayatınızla vedalaşın. zira artık en iyi dostunuz koca ders kitaplarınız ve içiyorsanız eğer kahır sigaranızdır.

37. öncelikle artık bir üniversiteye mensupsunuz. resmen t.c. nin bir üniversitesinde okumaya hak kazandınız. ne güzel. neyse şehir dışını kazandıysanız sevinin. kendi ayaklarınızın üzerinde durabilecek, hayatın zorluklarını görecek, olgunlaşacak ve nice tecrübelere ev sahipliği yapacaksınız. güzel bir hayat sizi bekliyor inş. heyecanlanın, okulum nasıl acaba ya da nasıl arkadaşlar beni bekliyor diye meraktan çatlayın. bu size çok iyi gelecektir. heyecan iyidir. ben heyecanlandım sizin yerinize . hey gidi hey. geçen sene bu heyecanı ben de yaşamıştım. duygulandım şu an. tekrar tebrik ediyorum arkadaşlar. saygılar...
https://unibul.yetkin-forum.com

Üniversiteye Yenimi Başladın :) Üniversitede Yaşamınımı Merak Ediyorsun O zaman Tam Yerindesin :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» harbici kampüsü olan bir üniversiteye gidin
» Üniversitede İlk Dönem :)))
» Üniversitede 2. Öğretim Harçları Kalksın
» Üniversitede Öğrencisiysen Evde Kalıyorsan Sana bir tavsiyem Var :)
» Üniversiteye Başladım Die Saç Baş Uzatma Konusu :) İçeri